A Billingo online számlázó rendszert üzemeltető társaság bejelentette, hogy mostantól 10 bankkal képes szinkronizálni a számlázójában a banki pénzügyi tranzakciók adatait.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön este új fejlesztéseket vezet be és karbantartási munkálatokat végez az Online Számla rendszerben és az Online Számlázó mobilalkalmazásban - közölte a hivatal csütörtökön az MTI-vel.
Az érintés nélküli számlafeldolgozás sokkal elérhetőbb most Magyarországon, mint eddig bármikor. Az elmúlt időszak digitalizációs előretörése csak felerősítette ezt a folyamatot és fejlődést – mondta el előadásában Poór Károly, a SDSYS Zrt. cégvezetője a Portfolio CFO Meetup 2021 online rendezvényén. A szakember szerint a NAV eszámlája áttörést hozott, 2-3 év múlva robusztus növekedés jöhet ezen a piacon.
Alig pár hét és 2021 áprilisától egy új digitális adózási korba lépünk. A NAV online számla révén egy új e-számlázási lehetőség nyílik meg az adóalanyok széles körének.
Január elejétől bekerültek az online adatszolgáltatási rendszerbe a cégek közötti számlákon túl a magánszemélyeknek és a külföldi vállalkozásoknak kiállított számlák is, amivel gyakorlatilag teljeskörűvé vált az online számla rendszere. Ráadásul – alig fél évvel a 2.0 séma július bevezetése után – már a legújabb, 3.0 séma szerint kéri az adatokat az adóhatóság, az így kiállított xml adat pedig akár e-számlaként is működhet majd. A NAV rohamtempóban digitalizálja a területet, azonban a gyakorlati alkalmazás terén akadnak hiányosságok, amelyek sok esetben éppen a végső cél – a hatékonyság és az átláthatóság növekedésének – rovására mehetnek.
Mérföldkő az adózásban, hogy az adóhivatal 2021-től már minden számlát lát, az adózókat a koronavírus-járványra is tekintettel szankciómentes időszak segíti a zökkenőmentes átállásra március 31-ig - tájékoztatta az MTI-t Izer Norbert a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.
Mérföldkőhöz érkezett a feketegazdaság elleni küzdelem egyik legfontosabb eszköze, az online számla. Mától ugyanis már szankcionál az adóhivatal, ha az érintett vállalkozás elmulasztotta regisztrálni magát az online számla rendszerben.
Az online térben való jelenlét és a digitális szolgáltatások használata ma már alapvető feltétele annak, hogy egy magyar vállalkozás versenyképes maradjon, legyen az mikrovállalkozás, vagy kkv. A koronavírus-járvány pedig csak megerősítette ezt az alaptételt. A hazai cégeknek a digitális térben is folyamatosan alkalmazkodniuk kell, újabbnál újabb szabályoknak, kötelezettségeknek kell megfelelniük, legutóbb épp az adóhatóság elvárásai miatt (online számlázás kiterjesztése). Ebben a helyzetben kínálunk megoldást a magyar kis- és közepes vállalkozások számára a soron következő online klubrendezvényünkön, melynek keretében többek között a Budapest Bank Csoport bemutatja, milyen szolgáltatásokkal tud segítséget nyújtani abban, hogy tovább javuljon a hazai cégek versenyképessége.
A hazai kkv-k és mikrovállalkozások életében 2020. július 1. fordulópontot jelent: ezután a Nemzeti Adó- és Vámhivatal minden belföldi adóalany részéről, értékhatártól függetlenül megköveteli a kötelező adatszolgáltatást, vagyis már a legkisebb vállalkozásoknak is el kell juttatniuk az összes belföldi adóalany részére kiállított számlájukat a NAV részére. A Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesülete szerint a kötelezettség teljesítésében jelentős segítséget nyújt egy online számlázóprogram, amely automatikusan továbbítani tudja a számlákat az adóhatóságnak.
Június elejéig már több mint 481 ezer adózó regisztrált a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) online számlarendszerébe - közölte a Világgazdasággal az adóhatóság.
Nem sokkal az online számlázás július elsejei kiterjesztése előtt új megoldással rukkolt elő egy cég, amely egy olyan komplex megoldást kínál a vállalkozások számára, amellyel nem csak a kötelező adatszolgáltatásnak tudnak eleget tenni, de helyben ki tudják nyomtatni a számlát, ha szükséges és a január elsejétől esedékes készpénzmentes fizetési rendeletnek is meg tudnak felelni.
Július 1-től több mint egymillió vállalkozás egymás közötti ügyletének a számlaadatait látja az adóhivatal. A gazdálkodókat egy Európában egyedülálló újítással segíti a NAV: okostelefon használatával ingyenesen és néhány kattintással állítható ki a számla a NAV Online Számlázó programjának mobilalkalmazásával. A zökkenőmentes átállást pedig a július 1-től szeptember 30-ig tartó szankciómentes-időszak biztosítja - tájékoztatta az MTI-t Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.
Július elsejétől minden olyan számlát látni fog a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, amely két magyar adóalany között történik, így szinte az egész hazai gazdasági életre rálátása lesz - jelezte a Portfolio-nak adott interjújában Németh Lilla, az RSM adóüzletágának vezető menedzsere, akivel arról beszélgettünk részletesen, hogy milyen fontos változások lépnek életbe bő egy hónap múlva az online számla területén és erre hogyan készülhetnek fel a vállalkozások. Szavaiból kiderül, hogy a magyar gazdasáfehérítési csodafegyver esetében az új módosítások legalább akkora jelentőséggel bírnak, mint a rendszer két évvel ezelőtti - szintén - július elsejei indulása.
Már több mint 50 millió számla adatait küldték be a vállalkozók a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) 13 hónap alatt - közölte a Pénzügyminisztérium (PM) adóügyekért felelős államtitkára.
Az egész 2018-as évben kitartott a lendület, ami a gazdaság fehéredését illeti és még az idei év elején is érezhető hatása volt, feltehetően a legutóbb bevezetett intézkedésnek. Az online számla rendszere eddig nagyon bevált, számításaink szerint 200-250 milliárd forint plusz bevételt termelhetett az államkasszának. Bemutatjuk, hogyan.
Több probléma is felmerült.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Jellemzően 30-60 km/h-s lökésekre számíthatunk.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Fájdalmas fejlemény lehet ez Kijevnek.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?